cctv چیست؟

در سرتاسر جهان بعضی از حرفه ها یا رشته ها با یک نام واحد شناخته میشوند. cctv مخفف کلمه (Closed Circuit Television) به معنی دوربین مدار بسته است.

البته معنی کلمه منظورمان نیست .

برای اینکه درباره cctv مطلبی بنویسم در بیشتر سایت ها جستجو کردم تا بتوانم از آنها مطالبی جمع آوری کنم تا کلا درباره cctv همه مطالب را خدمت شما ارائه بدم.
دوربین مدار بسته از خود کلمش مشخص است که به یک یا چند دوربین که در یک چرخه قرار گرفته اند.

در این مدار یا چرخه چند دوربین قرار گرفته اند که سیگنال تصاویر را به دستگاه Dvr منتقل میکنند و دستگاه Dvr سیگنال ها را به نمایشگر فرستاده تا قابل مشاهده باشد.

cctv (Closed Circuit Television) در همه جا به معنی دوربین مداربسته است .

به تصویر زیر نگاه کنید:

 

cctv محفف چیست؟

cctv چیست؟

همان طور مشاهده میکنید تمام وسایل استفاده شده مثل دوربین مداربسته و تجهیزات اعلام حریق و ضد سرقت همه به دستگاه dvr متصل هستند و خود دستگاه dvr به یک شبکه کوچک .

تمام مواد بالا کاملا مانند یک حلقه بسته میمانند .

دلیل انتخاب کلمه cctv کاملا مناسب بوده.

در واقع دوربین مداربسته به این شکل می توانیم بیان کنیم که چند دوربین درون یک حلقه فعالیت می کنند و مشابه به یک زنجیره هستند.

دوربین های مداربسته قالبا برای کنترول کردن محیط استفاده می شوند .بنا به نیاز مشتریان تکنلوژی تولید این دوربین ها بالا رفته و هر روزه در حال پیشرفت در سیستم داخلی خود دوربین ,شرکت ها در حال رقابت هستند.

در واقع برای نظارت تمام محیط هر مشتری سعی می کند تا یک سیستم کامل و دقیق انتخاب کند علاوه بر کیفیت بالا باید قیمت مناسبی نیز داشته باشد.

سیستم های دوربین مداربسته دارای اهمیت بسزایی در مکان های نظامی و مناطق مهم دارند و باید از هر گونه خطا مبرا باشند.