مهمان

مقاله ها

عنوان مقاله : راهنمای خرید دوربین تحت شبکه IP Camera
خلاصه مقاله : فناوری IP چیست؟ فناوری IP پروتکلی ارتباطاتی است که در انتقال پکت های دیتای دیجیتال در سطح یک شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوربین های IP یا تحت شبکه (IP Camera) نخستین بار در دههٔ 90 به بازار معرفی شدند. دوربین تحت شبکه (IP Camera) چگونه کار می کند؟ یک دوربین تحت شبکه (IP Camera) به طور مستقیم به شبکه کامپیوتری وصل می‌شود و تصاویر را از طریق شبکه کامپیوتری انتقال می‌دهد. برای اینکه یک دوربین تحت شبکه (IP Camera) شروع به کار کند به اتصال پرسرعت اینترنت، اینترانت و یا شبکه LAN نیاز خواهد داشت. نحوهٔ اتصال دوربین تحت شبکه به شبکه نیز مانند سایر تجهیزات شبکه است. دوربین های تحت شبکه (IP Camera) در هر دو سر (مبدأ و مقصد) دیجیتال هستند. مزیت این ویژگی آن است که سیگنال ویدئو در تمام پروسهٔ انتقال از دوربین به شبکه، به صورت دیجیتال باقی می‌ماند؛ این باعث حفظ کیفیت اصلی سیگنال می‌شود. مزیت دیگر دوربین های تحت شبکه (IP Camera) این است که بدون نیاز به دستگاه ضبط ویدئو، امکان نظارت از راه دور را از طریق اینترنت / اتصال شبکه، برای کاربر فراهم می‌کنند.
گردآورنده: اكسيس اسپادانا
دسته بندی : مقالات محصولات هوشمند
مشاهده متن کامل مقاله راهنمای خرید دوربین تحت شبکه IP Camera
عنوان مقاله : بررسی نقش سیستم مدیریت هوشمند (EBMS )در بهینه سازی مصرف انرژی درساختمان
خلاصه مقاله : سیستم مدیریت هوشمند ساختمان(EBMS ) با بکارگیری از آخرین تکنولوژی ها در صدد آن است که شرایطی ایده آل همراه با مصرف بهینه انرژی در ساختمان ها پدید آورد. از آن جایی که محدود بودن منابع انرژی همواره یکی از مشکلات بزرگ بشر بوده است و شهر سازی درنقاط مختلف کشور از جمله عوامل مهمی می باشد که در اتلاف انرژی در ساختمان دارای اهمیت بسیار می باشد . در نتیجه ایجاد یک سری تغییرات در ساختمان قادر به جلوگیری از هدر رفت منابع مختلف مورد استفاده در بخش های گرمایشی/ سرمایشی و غیره می باشد. با طراحی سیستم های مختلف هوشمند که مقدار مصرف انرژی در ساختمان را به طور درست مدیریت کرده و یا از انرژی های پاک مثل خورشید و باد و .... استفاده می کند میزان ،مصرف انرژی را به حداقل می رسانیم. در این مقاله، نمونه هایی از طراحی و نصب سیستم مدیریت هوشمند در کشور مورد بررسی قرار گرفته و ضمن مقایسه تطبیقی به ارائه پیشنهاداتی در جهت بهبود اشاره شده است.
گردآورنده: Backer
دسته بندی : مقالات پروژه های هوشمند
مشاهده متن کامل مقاله بررسی نقش سیستم مدیریت هوشمند (EBMS )در بهینه سازی مصرف انرژی درساختمان
عنوان مقاله : بررسي روشهاي مختلف كنترل هوشمند بيمارستان در جهت بهينه سازي مصرف انرژي
خلاصه مقاله : در اين مقاله، به بررسي روشهاي مختلف كنترل هوشمند بيمارستانها پرداخته و با استفاده از شبيه سازي يك بيمارستان به طور نمونه، روشي بهينه جهت هوشمندسازي آن ارائه شده است. هدف از انجام اين مقاله، بررسي فضاهاي مختلف بيمارستاني از منظر نيازمندي به كنترل هوشمند و شناسايي روشها، تجهيزات و پروتكل­هاي مناسب مانيتورينگ و هوشمندسازي مطابق با استاندارد EN 15232 مي­باشد. با توجه به نقش حیاتی فاکتورهایی چون دقت، سرعت و اطمینان در حوزه درماني و همچنین با توجه به آسیب­پذیری سیستم بهداشتی و درمانی از خطاهای انسانی، مديريت هوشمند و اتوماسیون اين مراکز در تامين امنيت و آسایش بيماران، استفاده از نور طبيعي در فضاهاي درماني، صرفه جويي در مصرف انرژي و كنترل مناسب دما، رطوبت و كيفيت هوا، نقش داشته و مدیریت اموال، پرسنل، بیماران و تجهیزات را در غالب یک سیستم یکپارچه در بر می­گیرد. نتايج حاصل از شبيه­سازي نشان مي­دهد كه حدود 20 درصد مصرف انرژي كاهش يافته كه تاثيرات قابل توجه­اي در كاهش هزينه­هاي تاسيساتي جاري و آتي بيمارستان دارد.
گردآورنده: Backer
دسته بندی : مقالات پروژه های هوشمند
مشاهده متن کامل مقاله بررسي روشهاي مختلف كنترل هوشمند بيمارستان در جهت بهينه سازي مصرف انرژي