• ارتباط با ما 7-26801004
 • آدرس
 • تهران – ولیعصر – زعفرانیه – مقدس اردبیلی – نرسیده به پسیان – پلاک 6\19 واحد 15 کد پستی :1987914985
 • پست الکترونیکی
 • hadi_hosseini0237@yahoo.com
 • روزهای کاری
 • روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 18:00

جزییات نمایندگان

26801004-7

درباره کاوشگران هوشمند کهربا

 • کاوشگران هوشمند کهربا
 • میثم وکیلی راد
 • قزوین-فردوسی شمالی-نبش کوچه شقایق-طبقه فوقانی پیتزا پله-واحد 4
 • 028-33338797
 • 09127828797
 • meysam_vakilirad@yahoo.com
 • kahrobasmart.com

اخبار کاوشگران هوشمند کهربا

ساعت مچی هوشمند اپل

در حالی که از مدت‌ها قبل شایعات فراوان در این زمنیه منتشر شده بود، شرکت اپل سرانجام نخستین فناوری پوشیدنی خود را در قالب ساعت مچی هوشمند معرفی کرد. این ساعت مچی که مدل‌های مختلف دارد، امکانات مختلفی را شامل می‌شود و اپل پیش‌بینی کرده است که آن را اوایل سال آتی میلادی به دست کاربران جهانی برساند
ادامه مطلب

گسترش تبلیغات هوشمند

تبلیغات های هوشمند , مانند نوعی که در فیلم “minority-report” وجود دارد, در اواخر دهه 2020 رواج می یابد. وظیفه شناسایی افراد برای نوع تبلیغات از طریق چیپ هایی که در تلفن همراه یا کارت اعتباری های اشخاص وجود دارد و توسط میکرو سنسور هایی که در پوستر ها و رسانه های بیرونی جاسازی شده است ,انجام می شود.. سپس این تبلیغات براساس سلیقه یا سبک زندگی فرد , طراحی و اجرا می گردد.
ادامه مطلب

فناوری صفحه نمایش لیرزی در فضا

در سال 2033 بسیاری از سالن های کنفرانس و تئاتر و بیشتر محیط های عمومی به فناوری صفحه نمایش لیرزی در فضا مجهز خواهند شد. این صفحه نمایش , به نسبت مدل های ویدیو پروژکتورهای مورد استفاده در سال 2020 , بسیار بزرگتر و پیشرفته تر می باشند
ادامه مطلب

خواندن ذهن مجرمان با دوربین هوشمند

در سال 2021 , تکنولوژی ذهن خوانی هوشمند یکی ازپرکاربرد ترین و رایج ترین فناوری ها در بحث ایجاد امنیت در فرودگاهها , استادیوم و مراکز سیاسی می گردد. فناوری های ماشینی از این نوع در سال های قبل از 2021 با مشکلاتی از قبیل عدم درستی اطلاعات و خطا مواجه بودند ,اما این تکنولوژی به علت پیشرفت هایی که در حوزه علم اعصاب و نرم افزار های برنامه نویسی کامپیوتر انجام شده است , صحت و درستی بیشتری در اطلاعات داده ای دارند.
ادامه مطلب

هوشمند سازی مراکز خرید

وضعیت فروشگاهها و مراکز خرید درسال 2029 طوری خواهد شد که مشتریان حتی در مغازه های کوچک , بدون تبادل پول نقد اقدام به خرید می نمایند.سیستم های اتوماتیک و هوشمند مراکز تجاری باعث شده که افراد بدون تعامل فیزیکی تنها با یک بررسی کوچک خرید نمایند.
ادامه مطلب

صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره هوشمند

حدود یک سوم انرژی یک ساختمان از طریق پنجره ها هدر می رود. به همین دلیل در سالهای اخیر تلاش برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها بر روی پنجره ها متمرکز شده است.
ادامه مطلب

شیشه هوشمند

حدود یک سوم انرژی یک ساختمان از طریق پنجره ها هدر می رود. به همین دلیل تلاش برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها بر روی پنجره ها متمرکز شده است. مطالعات زیادی برای یافتن روش‌های ذخیره انرژی صورت گرفته و نیاز به ذخیره انرژی باعث شده تا انواع جدیدی از پنجره‌های شیشه‌ای در ساختمان‌ها و همچنین در دیوارهای سالن کنفرانس در اداره‌ها به‌کار برده شود. این تکنولوژی کاربردهای فراوانی دارد. به عنوان مثال شیشه¬ای را تصور کنید که قابلیت تغییر از حالت شفاف به حالت کدر، توسط یک کلید را داشته باشد. می توان از این شیشه برای پنجره خانه (در حالت نیاز به ایجاد عدم دید)، برای جلوی فروشگاه ها در شب و همچنین حمام استفاده کرد. با وجود اینکه استفاده از این شیشه خصوصی، هنوز متداول نشده است اما نمونه های زیادی در تمام دنیا وجود دارد. اما پنجره‌های هوشمند موجود، از پنجره های الکتروکرومیک گرفته تا پنجره های با ذرات معلق، همگی به کمک ما شتافته تا به طریق هوشمند به کنترل و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها و اماکن عمومی کمک کند.
ادامه مطلب

مقالات کاوشگران هوشمند کهربا

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند امروزه با افزایش جمعیت و تعداد خودروها در شهرهای بزرگ، یافتن مکان مناسب برای پارک خودروها به مشکلی فراگیر و بغرنج بدل شده و خودروها برای یافتن فضای پارک با یکدیگر یه رقابت می پردازند. از این رو مدیریت فضای پارکینگ و استفاده حداکثری و بهینه از فضای موجود پارکینگ ها اهمیت ویژه ای یافته و به یکی از مشکلات اساسی در سازمان ها، شرکت ها، مراکز تجاری، پارکینگ های عمومی و ساختمان های مسکونی بدل شده است. تعداد پارکینگ های عمومی معمولا” متناسب با تعداد درخواست ها برای استفاده از پارکینگ نیست.
ادامه مطلب

منظور از مدارس هوشمند چیست ؟

مدرسه هوشمند مؤسسه آموزشی است که در جهت فرآیند یادگیری و بهبود مدیریت به صورت سیستمی نظام یافته بازسازی شده تا کودکان را برای عصر اطلاعات آماده سازد.دانش‌آموزان در مدرسه هوشمند نقش یاددهنده و یادگیرنده را برعهده دارند. در این مدرسه، برنامه درسی محدودکننده نیست و به دانش‌آموزان اجازه داده می‌شود از برنامه‌های درس خود فراتر گام بردارند. در این مدرسه هوشمند روش تدریس براساس دانش‌آموز محوری است. تأکید بر مهارت فکر کردن و فراهم ساختن محیط یاددهی ـ یادگیری از راهبردها و خط مشی های مدرسه هوشمند است. فرهنگ جامعه و دیدگاه جامعه نسبت به فناوری اطلاعات می تواند یکی از مسائل تاثیر گذار و مهم در توسعه مدارس هوشمند به شمار رود.
ادامه مطلب

خانه هوشمند و چگونگی عملکرد آن برای کاهش هزینه های زندگی

یک ساختمان هوشمند ساختمانی است که در بر دارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه به وسیلهٔ یک پارچه کردن چهار عنصر اصلی یعنی سامانه‌ها، ساختار، سرویس‌ها، مدیریت و رابطه میان ان‌ها است. به عبارت دیگر ساختمان هوشمند ساختمانی است که کلیه اجزای داخی ان به واسطه‌ای یک پارچه و ایجاد منطقی سازگار با محیط در تعامل با یکدیگرند. از سوی دیگر،مدیریت انرژی (EMS) می‌تواند در حدود ۱۰٪ تا ۳۰٪ کاهش هزینه و قیمت در پی‌داشته باشد.
ادامه مطلب

تکنولوژی مدرن در خانه هوشمند

نکته قابل توجه این است که در حال حاضر هر یک از امکانات خانه های هوشمند را می توان به طور جداگانه تهیه و در خانه استفاده کرد. مواردی مانند نورپردازی اتوماتیک یا کنترل هوشمند دما. اما خانه هوشمند با بهره گیری از تکنولوژی مدرن امکان برقرار کردن ارتباط میان تمام اجزای خانه و کنترل هوشمند آن ها درکنار هم را فراهم می آورد.
ادامه مطلب

مزایای خانه هوشمند

داشتن یک خانه ی هوشمند یعنی بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتر و دقت بیشتر در ساختمان خود انجام دهید. ساختمانی که حتی در زمان غیبت صاحبش ، می تواند بخش ها و شرایط مختلف محیط مانند روشنایی، دما و رطوبت هوای اتاق ها ،وضعیت قفل درب ها، ورود و خروج و … را کنترل کرده و به صاحب خانه اطلاع دهد و او نیز می تواند از هر نقطه تمام ساختمان را به راحتی مدیریت کند.
ادامه مطلب

اتوماسیون خانگی (Home Automation )

هوشمندسازی ساختمان با نام های مختلف شناخته میشود مانند، Smart Home ،Intelligent House، Home Automation . تمام این نامها اشاره به یک مفهوم دارند و آن هم این است که بتوان بین تجهیزات مختلف موجود در یک ساختمان بستری ایجاد نمود تا انتظار عملکردی یکپارچه و صحیح را از اجزای مختلف آن داشت.
ادامه مطلب

سنسور هوشمند

سنسورها در خانه هوشمند عملکردهای بسیا مهمی دارند، سنسورها به عنوان ورودی در سیستم هوشمند عمل می‌کنند، سنسور ده کاره هوشمند یا همان سنسور پیشخدمت هوشمند با قرارگیری در سیستم هوشمند و درکنار سایر قطعات هوشمند وضعیت محیط را بررسی می‌کنند و آن را به سایر اعضا سیستم هوشمند گزارش می‌دهند، سنسورهای هوشمند به عنوان بخش فرمانده در خانه هوشمند هستند،
ادامه مطلب

هتل هوشمند

تفاوت هتل هوشمند با هتل سنتی در هتل هوشمند مسافرین برای رسیدگی به درخواست خود نیازی به مراجعه حضوری یا تلفنی به پذیرش ندارند، تنها کافی است بر روی کلید هوشمند درون اتاق خود قسمت مربوطه را کلیک نمایند تا پرسنل هتل به اتاقشان مراجعه نموده و رسیدگی نمایند. این درخواست‌ها در سیستم ثبت می‌شوند و توسط مسئول پذیرش قابل پیگیری است. در هتل هوشمند هیچگاه کسی به دلیل ملیت و زبان خود برای دریافت سرویس دچار مشکل نخواهد شد چرا که، در بدو ورود به هتل و درج اطلاعات وی توسط پذیرش، کلیه متون و نوشته‌های موجود بر روی مانیتور لمسی به یکی از زبان‌های بین المللی و به صورت گرافیکی به نمایش در خواهد آمد.
ادامه مطلب

مطالعه موردي سیستمهاي مدیریت هوشمند ترافیک

چکیده مدیریت و کنترل ترافیک بزرگراهی و استفاده از اقدامات نوین کنترل ترافیک جهت برآورده نمودن تقاضاي رو به رشد جابجایی، از مهمترین مسائلی است که در سیستمهاي حمل و نقل باید به آن توجه شود، لذا استفاده از تکنیکهاي مدیریت هوشمند ترافیک در اغلب کشورها، به عنوان بهترین راهکارها که اساسا شکلی از نظارت (ATMS) مورد توجه قرار گرفته است. سیستمهاي پیشرفته مدیریت ترافیک بر ترافیک و سیستم کنترلی است، راههایی را که بر اساس آنها، تراکم ترافیک کاهش داده شود و با افزایش میزان ITS استفاده بهینه از سیستم باز بزرگراه به عمل آید، را ارائه میدهند. به عبارت دیگر کارایی و عملکرد سیستمهاي حمل و نقل به ویژه با استفاده از مدیریت هوشمند ترافیک، براي حل مشکلات حمل و نقل راهکارهاي موثري را ارائه میکند. در این راستا یکمطالعه موردي بر روي سیستم- هاي مدیریت هوشمند ترافیکدر امریکا که شامل مدیریت هوشمند شریانی و بزرگراهی است انجام شده و نمونهاي از مدیریتهوشمند بزرگراهی شهر هوستون در ایالت تگزاسامریکا ارائه شده است.
ادامه مطلب

مروری بر پروتکل های رایج در خانه هوشمند

•تکنیک های به کار رفته جهت هوشمند سازی بنا به دو دسته کلی تقسیم می گردند: ۱٫روش هایی که در آنها نیازی به کابل کشی مجزا برای کنترل ادوات مختلف وجود ندارد. در این روش ها سیگنالهای تولید شده توسط وسایل کنترل کننده ، از طریق شبکه برق موجود در این ساختمان ها و یا با کمک سیگنالهای RF منتقل شده و در مقصد ، دستگاه مورد نظر را کنترل می نماید. مشهورترین تکنولوژی در این دسته X10 و Z-Wave می باشد. ۲٫ روش هایی که در آنها برای کنترل وسایل و ادوات مختلف علاوه بر سیم کشی برق ساختمان نیاز به برپایی یک شبکه کابلی مجزای دیگر به جهت انتقال سیگنالهای تولید شده توسط وسایل کنترل کننده داریم. در این دسته نیز معتبر ترین تکنولویی KNX می باشد. شایان ذکر است که به غیر از موارد مذکور کلیه تجهیزاتی که به نحوی با برق کار کرده و یا قابلیت تبدیل به سیستم برقی در آنها وجود دارد در این مجموعه قرار خواهد گرفت. تکنولوژی های متفاوتی جهت اجرای سیستم های مذکور در خانه ها موجود است که در ذیل به برخی از آنها اشاره گردیده است: 1. X10 2. EIB 3. Z-Wave 4. C-Bus در کلیه تکنولوژی های فوق تمامی امکانات قابل اجرا و بهره برداری می باشند.
ادامه مطلب

شرکت هوشمند سازی TIS GROUP

26801004-7 یا تماس با ما