هوشمند سازی واحد مسکونی

ساختمان هوشمند، امکان مدیریت روشنایی ها، گرمایش و سرمایش، صوتی و تصویری ، سیستم های امنیتی، دوربین های مدار بسته، قفلهای الکتریکی و پرده ها را داراست. به صورتی که تغییر وضعیت ها به صورت برنامه ریزی شده بر اساس زمان ، اطلاعات سنسورها یا به صورت دستی از طریق نرم افزار ( تلفن همراه، تبلت، پنل لمسی دیواری، رایانه) وجود دارد. همچنین میتوان انواع سنسورهای دما، نور، رطوبت، دود، Co2، Co، نشت گاز، شکستن پنجره و غیره . . . را به سیستم اضافه کرد و فرمانهای کنترلی امنیتی، پیشگیرانه و اطلاع رسانی ( تماس با پلیس، آتش نشانی، ارسال SMS) را بر اساس اطلاعات آنها به صورت کاملا اتوماتیک صادر کرد.

خانه هوشمند

ساختمان هوشمند، امکان مدیریت روشنایی ها، گرمایش و سرمایش، صوتی و تصویری ، سیستم های امنیتی، دوربین های مدار بسته، قفلهای الکتریکی و پرده ها را داراست. به صورتی که تغییر وضعیت ها به صورت برنامه ریزی شده بر اساس زمان ، اطلاعات سنسورها یا به صورت دستی از طریق نرم افزار ( تلفن همراه، تبلت، پنل لمسی دیواری، رایانه) وجود دارد. همچنین میتوان انواع سنسورهای دما، نور، رطوبت، دود، Co2، Co، نشت گاز، شکستن پنجره و غیره . . . را به سیستم اضافه کرد و فرمانهای کنترلی امنیتی، پیشگیرانه و اطلاع رسانی ( تماس با پلیس، آتش نشانی، ارسال SMS) را بر اساس اطلاعات آنها به صورت کاملا اتوماتیک صادر کرد. درخانه هوشمند منابع نور اعم از چراغهای سقفی، دیواری، چراغهای رنگی تزئینی، فلورسنت، هالوژن و لامپهای LED به تفکیک یا گروهی قابل کنترل می باشند. با این روش بدون نیاز به سرکشی به تمامی محل ها می توان از وضعیت تک تک آن ها اطلاع حاصل کرد. فلسفه اصلی تکنولوژی ساختمان هوشمند، که بر اساس محوریت بخشیدن به شخص استفاده کننده و نیازهای او پایه ریزی شده است، به درخواست های امروز وآینده پاسخی ساده و مناسب می دهد و قابلیت هماهنگ شدن با فناوری های بعدی را دارخواهد بود. درساختمان هوشمند می توان دمای اطاق ها را به تفکیک و بنا به نیاز تنظیم کرد. همچنین مشروط کردن رویه کار سیستم به حضور ساکنان در ساختمان و یا زمانبندی بر اساس ساعات کاری یا شب و روز تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی خواهد داشت. درخانه هوشمند استفاده از آرشیو موسیقی و فیلم، با امکان انتخاب پخش کننده های صوتی مختلف برای پخش در فضاهای مختلف با تنظیمات متنوع وجود دارد.
خانه هوشمند به طور کلی مجهز کردن ساختمان به امکاناتی در جهت ایجاد رفاه و آسایش برای ساکنین و بهره وری صحیح از منابع انرژی می باشد. در ساختمان هوشمند کنترل تمامی تجهیزات الکتریکی والکترونیکی موجود در ساختمان از طریق یک سیستم کنترل مرکزی صورت می گیرد، به گونه ای که در صورت حضور در منزل می توان با استفاده از یک پنل لمسی و ریموت، و در صورت عدم حضور در منزل با استفاده از تلفن همراه و یا اینترنت هدایت آنها را بر عهده گرفت