خبرگزاری میزان- خبرگزاری میزان: رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که هوشمندسازی آبیاری فضای سبز تهران در دستور کار قرار دارد، گفت: از این طریق می توان به صرفه جویی 70 درصدی در استفاده از منابع آبی پایتخت دست یافت.

 

 

احمد دنیامالی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، با بیان این که در صورت هوشمندسازی آبیاری فضای سبز در پایتخت می توان به صرفه جویی 70 درصدی در استفاده از منابع آبی پایتخت دست یافت، خاطرنشان کرد: این اقدام در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

وی با بیان این که حتی مسئولان وزارت نیرو نیز درباره کم آبی پایتخت ابراز نگرانی کرده اند، خاطرنشان کرد: این وضعیت در برخی موارد به گونه ای است که آبیاری پارک های بزرگ نیز با مشکل مواجه می شود. لذا با وجود هزینه ای که برای توسعه فضای سبز پایتخت صورت گرفته است منطقی نیست که این فضا را به دلیل کم آبی از دست دهیم.

وی با تاکید بر این که فضای سبز خود به توسعه سفره های آب زیر زمینی کمک می کند، اذعان کرد: لذا هزینه کرد در بخش آبیاری فضای سبز خود نوعی سرمایه گذاری است تا استفاده کمتری از آب های زیرزمینی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد نسبت به این که در سال 93 عددی برابر با 45 درصد از آب را در تهران از طریق چاه ها تامین کرده ایم، گفت: توجه به نکاتی از این دست لزوم حرکت از الگوی سنتی آبیاری به الگوی مدرن را متذکر می شود.

دنیامالی با اشاره به این که در الگوی مدرن تخصیص زمانی برای آبیاری فضای سبز اعمال می شود، عنوان کرد: در منطقه 15 تهران سال گذشته یک نمونه از این ایده به عنوان پایلوت اجرایی شد.